skip to Main Content
Kurumsal | Ekibimiz | Formlar | S.S.S | Galeri | İletişim | .................................................................................. Tel: 0212 327 44 55 Dahili: 131 | WhatsApp: 0530 238 74 10
kurumsal-bk
KURUMSAL

Bahçeşehir Koleji kurumsallaşmış yapısıyla tüm açılan ve açılacak okullarda aynı kalitede hizmet vermektedir. Okulların fiziki koşullarından, verilecek eğitim ve öğretim programına kadar tüm hizmetler aynı standartlarda sunulmaktadır. Bahçeşehir Kolejinde çalışan yönetici ve öğretmenlere ihtiyaçları doğrultusunda hizmet içi eğitimler verilmekte, bu konuda Bahçeşehir Üniversitesinin ve üniversitemizin yurtdışında anlaşmalı olduğu üniversitelerin imkanlarından da destek alınmaktadır.

Türkiye genelinde, tüm bölgelerde, 25 ilde, 59 kampüs, toplam 109 okulda kaliteli eğitimin öncüsü olan Bahçeşehir Koleji, 2023 yılında üç kıtada 350 okula ulaşarak dünyanın en büyük, başarılı ve saygın eğitim kurumlarından biri olmayı hedeflemektedir.

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi

Türkiye’de ilk kez 2006-2007 eğitim öğretim yılında İstanbul Bahçeşehir’de kurulan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, geleceğin teknolojisine yön verecek, ülkemizi küresel ölçekte teknoloji liderleri arasında konumlandıracak genç bilim adamlarını yetiştirmek üzere kuruldu.

Bahçeşehir Koleji Bilim Müzeleri

Bilimi her yaştan insana, özellikle 12-15 yaş grubu öğrencilere sevdirmek, öğrencilerin interaktif öğrenme istasyonları aracılığıyla eğlenerek ve yaşayarak öğrenmelerini sağlamak amacıyla kurulan Bilim Müzelerinin ilki Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi kampüsünde, ikincisi Bahçeşehir Koleji Etiler kampüsünde, üçüncüsü de İzmir Karşıyaka’da açıldı.

Bilimin temel prensipleri konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen Bilim Müzeleri, fen, teknoloji, matematik ve müzik gibi farklı disiplinlerde öğrencilerin hayal güçlerini ve merak duygularını harekete geçirmek için zengin öğrenme ortamları sunmaktadır.

 Bahçeşehir Koleji Çocuk Bilim Müzesi

Türkiye’deki ilk Çocuk Bilim Müzesi, 23 Nisan 2010 haftası çocuk bayramında Bahçeşehir’deki ilköğretim kampüsünde hizmet vermeye başladı. 3-12 yaş grubu çocuklara bilimi sevdirmek ve onların fen, teknoloji, matematik ve müzik gibi disiplinlerde hayal güçlerini ve merak duygularını harekete geçirmek için zengin öğrenme ortamları sunmaktadır. Çocuk Bilim Müzesi’nde çocuklar, interaktif öğrenme istasyonları ile soru sormayı ve keşfetmeyi aktif olarak öğrenmekte ve bilimin temel prensipleri konusunda farkındalık kazanmaktadır.

Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Back To Top
Ara