skip to Main Content
Kurumsal | Ekibimiz | Formlar | S.S.S | Galeri | İletişim | .................................................................................. Tel: 0212 327 44 55 Dahili: 131 | WhatsApp: 0530 238 74 10
bk-lise
LİSE DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Lise değişim programları 14 – 18 yaş arasındaki öğrencilerin lise yıllarında Amerika, Kanada ya da Avrupa yarım dönem, bir akademik yıl ya da tüm lise hayatlarını tamamlayabilecekleri programlardır. Lise değişim programları gidecekleri ülkenin devlet veya eyalet bakanlıkları ve milli eğitim bakanlıklarının güvencesi ve koruması altında gerçekleşir. Öğrenciler bulundukları ülkede devlet okulunda, özel okulda ya da yatılı özel okulda okuyup aile yanında ya da yatılı okulun kampüsünde konaklama imkanına sahip olur. Lise değişim programları ülke bazlı okul ve konaklama türünde değişiklik göstermektedir.

Yurt Dışında Lise Eğitimi Nedir?

Yurt dışı lise eğitimi, Amerika, Kanada, İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde  1 dönem, 1 yıl ya da tüm akademik hayatları süresince öğrencilerin sene kaybetmeden lise eğitimi alabildikleri programlara verilen genel isimdir. Bu programlarda öğrenciler bir devlet lisesinde eğitim alma imkanına sahipken Crown Yurtdışı Eğitimin uzman kadrosu ile yapılacak görüşmeler sonucunda özel lise ya da yatılı özel liselerde de eğitim alabilmektedir. Öğrenciler yurt dışında gittikleri okullarda yerel ailelerin yanında kalarak ailenin bir bireyi olup hem gittikleri ülkenin kültürünü yaşayarak öğrenir, hem de yerel dilde pratik yapma imkanı sağlarlar. Öğrenciler okuldan sonra okulda ki sanat ve spor aktivitelerine katılarak zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamanın yanında sosyal ilişkileri kuvvetli bireyler haline gelirler. Tüm bunların yanında öğrenciler ülkelerine geri döndüklerinde bir üst sınıftan, yıl kaybı olmadan eğitimlerine devam edebilirler.

lise1
Neden Yurt Dışında Lise Eğitimi?

Yapılan araştırmalara göre 18 yaşına kadar öğrenilen 2. dil, 18 yaşından sonra öğrenilene nazaran daha kalıcı, aksanlı ve etkindir. Bu sebeple 15-18 yaş arasında bir yıl boyunca sürekli yabancı dil konuşan bir öğrenci, ömür boyunca kazandığı ikinci yabancı dili rahatlıkla kullanabilmektedir. Bu sebeple lisede farklı bir ülkede bir yıl geçirmek çocuğumuza bütün yaşamı boyunca verebileceğimiz en etkin dil eğitimidir. Lise değişim programları dünya üzerinde ülkeler arasında yapılan tüm akademik programlar içerisinde güvenliği en yüksek programlardır. Programa katılan öğrenciler henüz reşit olmadığı için gideceği ülkenin devlet güvencesi ve koruması altında o yılı tamamlar. Bu ülkelerde öğrencilerin kalacakları aileler o ülkeye ait tüm güvenlik sistemlerinden geçmiş, kullandıkları ilaçlara kadar kontrolleri sağlanmış ve referansları alınmış ailelerdir.

lise2
Sağlam Temelli Bir Özgüven Gelişimi

Bununla birlikte 15-18 yaş arasında ergenlik döneminde olan bir bireyin, kendi ayakları üzerinde duran ve özgüvenli bir birey olabilmesi için en önemli dönemdir. Bu dönemde öğrencimize vereceğimiz her türlü sorumluluk özgüvenine katkıda bulunacaktır. Fakat altı boş olan bir özgüven gerçekçi olmayacak ileri de bireyde çöküntüye sebep olacaktır. Tam bu noktada öğrencinin tek başına başka bir ülkede eğitim hayatının belli dönemini geçirmesi, derslerinin sorumluluğu, farklı ailenin kuralları ve o ailedeki görev dağılımda rol oynaması, hatta bazı durumlarda ailedeki küçük kardeşinin sorumluluğunun bile öğrenciye verilmesiyle oluşturulan özgüven ise tam anlamıyla kişinin olgunlaşmasını ve özgüven gelişimini altı dolu olarak geliştirmektedir.

lise3
Farklı Kültürlerle Kaynaşma İmkanı

Yurtdışı lise programları dünya çapında 90 yıllık programlar olup, bir çok farklı ülkeden milyonlarca öğrencinin katıldığı programlardır. Bu sebeple öğrenciler gittikleri ülkelerin kültürlerini tanıma imkanını yakarken aynı zamanda okudukları okullardaki diğer uluslararası öğrencilerinde kültürlerini tanıma imkanına sahip olurlar. Bu sayede hem farklı kültürlerde yaşamayı öğrenmiş, hem de edilen bu arkadaşlıkları bir ömür boyu sürdürerek vizyon sahibi ve networkü geniş bir birey olarak gelişmektedir.

lise4
Yurt Dışında Lise Eğitimi İçin Neler Gereklidir?

Yurt dışı lise programı da diğer eğitim programlarında olduğu gibi kişiyle birebir yürütülmesi gereken programdır ve öğrenciye özel çalışma yapılmalıdır. Yurtdışında lise eğitimi ve yurt dışında lise değişimi konusunda Ücretsiz Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı programımız yoluyla bilgi alabilir, uzman akademik kadromuzun yardımıyla kendinize en uygun programı seçebilirsiniz. Crown Yurtdışı Eğitim farkıyla yurt dışı lise eğitimi programlarından birini seçen mutlu öğrencilerden biri de siz olabilirsiniz. Lise değişim programlarına yeni bir kültür tanımak isteyen, akademik hedeflerine yurtdışında okumayı eklemiş, İngilizcesini ana dil seviyesine getirmek isteyen ve kendi ayakları üzerinde duran bir birey haline gelmek isteyen tüm lise seviyesindeki öğrenciler programlara başvuru yapabilirler.

lise5
KANADA HAZIRLIK TAMAMLAMA PROGRAMI

Hazırlık tamamlama programı hazırlık sınıfı öğrencilerinin 3 hafta boyunca Kanada eğitim sistemi içerisinde Türkiye’de almış oldukları İngilizce eğitimlerini pratikte kullanmalarını sağlamaktadır. Bu program Kanada’nın devlet veya özel yatılı okullarında öğrencilerin Kanada’da eğitim sistemini tanımasına ve uzun dönem lise değişim programına katılmadan önce tecrübe kazanmasına yardımcı olmaktadır. Devlet okulu programlarında öğrenciler devlet okullarında eğitim alabilir ve Kanadalı aileler ile konaklarlar. Böylelikle Kanadalı aile yaşantısını da tanımış olurlar. Yatılı okul programını tercih eden öğrenciler ise Bahçeşehir okullarının 100. kampüsü olan Fulford Academy’ de uluslararası öğrenciler ile kampüste eğitim alırlar ve kampüs içerisinde konaklarlar.

 

Hazırlık tamamlama programı öğrencilere lise değişim programları gibi akademik tecrübe ve yabancı dil edinimi katarken, grup programı olması sebebiyle başlarında giden öğretmen ve danışmanlar ile 2. bir kontrol mekanizması yaratmaktadır.

DEVLET OKULU AİLE YANI PROGRAMLARI

Devlet programları dünya üzerinde kabul edilen en ekonomik ve en güvenli programların başında gelmesiyle ailelerin ve öğrencilerin en fazla talep ettikleri program türlerinden biridir. Devlet okulu programlarında öğrenciler gittikleri ülkenin devlet bakanlıklarının koruması altında eğitim hayatlarını sürdürmektedir. Bu programlarda öğrenciler aile yanında konaklama yapabilir ve bu aileler yine devlet tarafından tüm sicil araştırmaları yapılarak ve referansları alınarak seçilmektedir. Aileler öğrencileri evlerinde misafir ederken herhangi bir ticari kaygı barındırmadan gönüllük esası içerisinde kendi evlerinin bir bireyi olarak kabul ederler.

Aile yanı programlarında öğrenci ailenin bireyi olduğu için eve giriş saatlerinden, ders çalışma ve okul başarısına, spor aktivitelerinde ev içerisindeki görev ve sorumluluk alanlarına varıncaya kadar Host Family diye adlandırılan misafir ailenin sorumluluğu altındadır.

Öğrenci evin bir bireyi olarak almış olduğu görevler ve okulda verilen ödevlerinin takibi ve sorumluğu öğrenciye ait olmasından dolayı sorumluluk alma duygusunu geliştirmektedir.

Host aileler ile kurulan güzel bağlar yıllar sonra öğrencinin o ülkede üniversite okurken aile olgusu boşluğunu doldurmasına hatta bazen o aile yaşamasına bile ön ayak oluşturmaktadır.

Devlet programlarının öğrenciye en büyük katkısı; Yurtdışında özellikle Amerika ve Kanada gibi ülkelerde akademik özgeçmiş ile üniversite başvurusu yaparken devlet programlarına katılmış olmak öğrencilerin kabul aşamasında öncelikli olmasını desteklemektedir.

ÖZEL OKUL AİLE YANI PROGRAMLARI

Özel okul aile yanı programlarında öğrenciler gittikleri ülkede bir özel okulda okuyup aile yanında kalabilirler. Bu programlar devlet programlarında olduğu gibi Amerika ve Kanada’da tercih edilmektedir. Özel okul programları ülkenin en iyi okullarında kişiye özel araştırmalar yapılarak bulunur. Bu araştırmalarda öğrencinin akademik hedefleri, spor, sanat aktiviteleri, üniversite tercihleri öncelikli olarak baz alınır ve Bahçeşehir International Office olarak öğrenci için hassas bir araştırma yaparak en doğru okula yerleştirme yapılır.

Bu programlar her ülkede öğrenciye bir yıldan fazla okuma imkanı sağlamaktadır. Aynı devlet programları gibi aileler titizlikle seçilmektedir. Tercih edilmesi durumunda öğrencinin gideceği ülkede yaşayan 2. Derece akrabalarda sorumlu aile olarak atabilmektedir.

Özel okul programları öğrenciye özel akademik programlar çıkararak öğrencinin eksiklerini tespit eder ve donanımlı bir birey yetiştirmeyi hedeflemektedir.

YATILI ÖZEL OKUL PROGRAMLARI

Yatılı özel okul programları dünya üzerinde her ülkede gerçekleştirebilecek programlar olup, öğrenciler en iyi özel okullarda eğitim alırken, okulların kampüslerinde konaklama imkanına sahip olurlar. Gittikleri okulların kampüslerinde spor alanlarından hobi odalarına varıncaya kadar sosyal aktivite alanlarından öğrenciler faydalanabilmektedir. Bu okullarda kendileri gibi bir çok farklı ülkeden gelmiş öğrencilerle kültürleri tanıma imkanına da sahip olurlar.

Yatılı özel okullar üniversitelerde olduğu gibi öğrencinin akademik başarısı, dil yeterliliği, spor ve sanat alanındaki çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerindeki görevlerini baz alarak öğrencilere kabul verebilmektedir. A+ diye nitelendirilen bu okullardan öğrencinin kabul aşamasındaki seviyesine göre %40 a kadar burs imkanı sağlanabilmektedir.

Burslu Devlet Programları BASEP (Bahçeşehir Student Exchange Program)

Burslu devlet programları Bahçeşehir Internetional Office’in öğrencilerine sunduğu en özel ve ayrıcalıklı programlar içerisinde yer almaktadır.

Amerika devlet bakanlığı ve Kanada milli eğitim bakanlıkları ile Bahçeşehir Internetional Office arasında yapılan anlaşma ile Türkiye’den her yıl 70 öğrenci Bahçeşehir Internetional Office ile devlet programlarında  %30 a varan kısmi burslar elde etmektedir.

Aynı zamanda devlet programlarının dünya üzerindeki prestiji göz önünde bulundurulduğunda bu programdan burs sağlamak öğrencilere yurtdışı üniversite kabulleri için artı değerler katmıştır. Burslu devlet programlarına öğrenciler dil yeterliliği, Türkçe ve İngilizce mülakatlar, Veli görüşmeleri ve okul/öğretmen referansları ile kabul alabilmektedir.

Kısmi Burslu Amerika Devlet Programı - BASEP

Burslu DEVLET PROGRAMLARI Bahçeşehir International Office’in  öğrencilerine sunduğu en özel ve ayrıcalıklı programlar içerisinde yer almaktadır.

Amerika devlet bakanlığı, Bahçeşehir Koleji ve Bahçeşehir International Office arasında yapılan anlaşma ile Türkiye’den her yıl 70  Bahçeşehir öğrencisi devlet programlarında kısmi burs imkanı elde etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda öğrenciler %30 a varan burslar elde ederek dünyanın en ekonomik programı olan devlet programlarına çok daha uygun bütçelerle katılma imkanını yakaladı.

Aynı zamanda devlet programlarının dünya üzerindeki prestiji göz önünde bulundurulduğunda bu programdan burs sağlamak öğrencilere yurtdışı üniversite kabulleri için artı değerler katmıştır.

Kısmi Burslu Amerika Devlet Programı ile öğrenciler bir eğitim yılı Amerika’da devlet lisesinde eğitim alma ve Amerika Devlet Bakanlığı’nın tüm güvenlik araştırmalarını yaptığı yerel ailelerde kalma imkanına sahip olurlar. Bu programda eyalet, şehir veya okul seçme imkanı bulunmazken, program öğrencileri korunaklı ve güvenli küçük bölgelere yerleştirmektedir.

Burslu devlet programlarına öğrenciler dil yeterliliği, Türkçe ve İngilizce mülakatlar, Veli görüşmeleri ve okul/öğretmen referansları ile kabul alabilmektedir.
KAYIT OL

Bahçeşehir International Office olarak Dünya üzerindeki eğitim sistemlerine hakimiyetimiz ve Network’ümüz ile öğrencilerinize en iyi eğitim sistemlerini sunabilmekteyiz.

Uzman kadromuz öğrencilerinizi bir anne-baba hassasiyeti ile değerlendirirken, araştırma ve yerleştirmelerde profesyonellik, başarı ve kurumsallıktan ödün vermemektedir. Lise düzeyindeki bir öğrencinin sorumluluğunun fakında olarak danışmanlarımız öğrencinin sadece yerleştirme sürecinde değil, karşı ülkede bulunduğu sürede ve dönene kadar öğrenciye danışmanlık ve desteğini sağlamaktadır.

Bahçeşehir International Office olarak bizler öğrencilerin 5 yaşından itibaren dünya vatandaşı olabilmesi adına yaratmış olduğumuz gezi, yaz okulu, lise ve üniversite programlarımız ile akademik koçluk hizmeti sağlamaktayız.

Back To Top
Ara