skip to Main Content
SIKÇA SORULAN SORULAR

Kayıt yaptırdığım program ücretleri ne zaman iade olacak ?
Kurum olarak şu ana kadar aşağıdaki programların iadelerini yaptık. Neredeyse 3000 den fazla öğrenci/ veliye iade gerçekleştirdik.

Yurt dışı programlarımızın (Ferrari İtalya Programı, Silikon Vadisi Amerika Programı, Barcelona Korolar Festivali, Royal Academy Londra, Disneyland Paris Programı, Ferrari Ortaokul İtalya Programı, İntegration Kanada Programı) iadeleri gerçekleşmiş durumda, yurt içi programlarından WSC, Bursa Sazova Gezisi (Ordu), Eskisehir Sazova Gezisi, Edebiyat Haftası, Yaratıcı Yazarlık, Karadeniz Gezisi, BK-JMUN, Liseler Gezisi (Batman), Tüyap Kitap fuarı (Bandırma), Çanakkale (Florya), FLL, FPSI, Koro ve Dans Festivali, BK-MUN iadeleri tamamlandı.
Bu hafta Çanakkale, Yaz Okulları, Marmaris iadelerini tamamlamayı planlıyoruz. Planlamalarımızda Mayıs sonuna kadar birçok işlemi bitirmek vardı fakat sokağa çıkma yasağı, bayram tatili ve önümüzü göremediğimiz bir çok belirsizliklerden dolayı bazı iadelerin süreleri Haziran sonunu bulacağını üzülerek bilmenizi istiyorum.

İadesi tamamlanan programlardan birine katıldım iadem bana ulaşmadı ne yapmalıyım?

Öncelikle bilmenizi isteriz ki eğer ödemenizi kredi kartı ile yaptıysanız kartınızın dönem içi işlemlerini kontrol etmelisiniz. Mutlaka kartınıza yansıdığını göreceksiniz. Banka Havale/EFT ödemeleri için alıcı adı IBAN uyuşmazlığı nedeni ile ödemeniz geri dönmüş olabilir, bu durumda İADEM ULAŞMADI başlığı ile international@bahcesehir.k12.tr adresine güncel IBAN ve alıcı adı iletmenizi rica ederiz. Sadece hesap numarası iletmemenizi mutlaka IBAN bildirmenizi önemle rica ederiz.

Yapılan kesintilerin sebebi nedir ?
Senka Turizm TURSAB’a bağlı A-sınıfı seyahat acentasıdır. Programların gerçekleşebilmesi için otel, ulaşım, yemek, etkinlik özel ürünleri, sağlık sigortası gibi bir çok tedarikçi ile beraber çalışmaktayız. Bazı programlar için ön ödeme yapılırken, bazıları için tamamını ödemek durumundayız. .Çalışmış olduğumuz firmalarla operasyon ekibimiz iletişim kurmasına rağmen, çoğu firma e-maillere ve telefonlara cevap vermemektedir. Bazı kurumlar ise nakit akışlarının durması sebebiyle iade tarihi verememektedir. Türkiye`nin en buyuk hava yolu firması THY pandemi geçtikten 2 ay sonra iade veya bilet kullanımına fırsat vermektedir. Bundan dolayı bizler sizler için yapılan ücretleri keserek geri kalan ücretleri iade ediyoruz.
Tabi ki bizde mağdur olan bir kurumuz, sonuç itibariyle tüm gelirlerimiz ne yazık ki kesildi ve ciddi bir iade sayımız var, bu işlemleri yapabilmek için işlem ücretini yansıtmak durumundayız.

Yapılan kesintileri kullanabiliyor muyum ?
Kesinti yapılan ücretlerin iadesi söz konusu değildir. Fakat iyi niyetli olarak önümüzdeki sene katılacağınız programlarda, kayıt yaptırmadan önce bizlere ulaşmanız ve bilgi vermeniz halinde kesinti yapılan tutar kadar indirim kuponu vereceğiz.

Okuldan ayrılan veya mezun olan veliler kesintiyi kullanabiliyor mu ?
Kesilen kesintiler faturalandırılmış ve işlem kapatılmıştır. Ücretlerin iadesi olsa zaten biz bugün kesinti yapmadan iade yaparız. Farklı bir okula giden veya mezun olan velilerimiz için herhangi bir planlamamız yoktur.

İki öğrencim kurumda okumakta, yapılan kesintiyi başka kardeşi için kullanabilir miyim ?
Kesinti tutarı kadar önümüzdeki sene indirim kuponunu sadece öğrencinin kendisine veya kardeşine verebilmekteyiz. Başka bir kişiye transfer olmamaktadır.

Yapılan kesintiler için fatura kesecek misiniz ?
Tüm yapılan kesintiler için faturalar kesilecek ve en geç haziran ayı sonuna kadar kampüslere gönderilecektir. Faturayı e-mail olarak isteyen velilerimiz international@bahcesehir.k12.tr adresine e-mail atmanız yeterlidir.

İndirim kuponu için bize bir belge verecek misiniz ?
Su anda tüm mali isler ekibimiz iade sureci ile ilgilenmekteler . Tüm öğrencilerimiz sistemimizde kayıtlıdır. Bunun için herhangi bir belgeye ihtiyacınız olmadan önümüzdeki sene planlanan gezilere katılmadan bizi aramanız yeterlidir.

Kredi kartı ile ödeme yaptım fakat hesabıma iade yaptığım dediğiniz program ücreti neden geçmemiş ?
Kredi kartı ödemelerinde biz işlemi yaptıktan sonra , bankaya göre değişiklik göstermek kaydı ile bazen 2 ile 3 gün karta yansıtma suresi olmaktadır.

Kredi kartı ile ödeme yaptım, Banka hesabıma ödeme yapabilir misiniz ?
Firmamıza yatırılan tüm ücretler sisteme aynı gün içerisinde giriş yapılmaktadır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde, banka komisyon bedellerinin faturalandırılmaması veya yansıtılmaması için yine kredi kartına iade yapmaktayız.

İade formu doldurmadım, iade alabilir miyim?
İade formu doldurulmayan hiç bir iade kesinlikle yapılmamaktadır.

Telefonlara neden ulaşamıyorum ?
Ofisimiz Covid-19 nedeniyle kapalıdır. E-mail adreslerimiz üzerinden tüm sorularınıza sırayla geri dönüş yapmaktayız.

İLETİŞİM

Back To Top