skip to Main Content
Kısmi Burslu Amerika Devlet Programı - BASEP

Kısmi burslu AMERİKA DEVLET PROGRAMLARI Bahçeşehir International Office’in öğrencilerine sunduğu en özel ve ayrıcalıklı programlar içerisinde yer almaktadır.

Bahçeşehir Okulllarının kuruluş felsefesi olan dünya vatandaşı yetiştirme misyonuna en iyi lise değişim programı hizmet eder. Öğrencilerimizin bir yıl yurt dışında lise eğitimi almaları, onların dünyayı daha iyi anlamalarını ve dünyaya kendini daha doğru anlatmalarını sağlar. Onlara eşsiz deneyimler kazandırır, kurdukları arkadaşlıklar, geliştirdikleri iletişim becerileri ve yaşanmışlıkları onları gelecek için mükemmel hazırlar.

Amerika devlet bakanlığı, Bahçeşehir Koleji ve Bahçeşehir International Office arasında yapılan anlaşma ile Türkiye’den her yıl 70 Bahçeşehir öğrencisi devlet programlarında kısmi burs imkanı elde etmektedir. Bahçeşehir International Office geçtiğimiz yıllarda öğrenciler %30 a varan burslar elde ederek dünyanın en prestijli programı olan devlet programlarına çok daha uygun bütçelerle katılma imkanı sundu.
Aynı zamanda devlet programlarının dünya üzerindeki prestiji göz önünde bulundurulduğunda bu programdan burs sağlamak öğrencilere yurtdışı üniversite kabulleri için artı değerler katmıştır.
Kısmi Burslu Amerika Devlet Programı ile öğrenciler bir eğitim yılı Amerika’da devlet lisesinde eğitim alırlar. Amerika Devlet Bakanlığı’nın tüm güvenlik araştırmalarını yaptığı yerel ailelerin yanında kalırlar. Bu programda eyalet, şehir veya okul seçme imkanı bulunmaz, program öğrencileri korunaklı ve güvenli küçük bölgelere yerleştirir.

Burslu devlet programlarına öğrenciler dil yeterliliği, Türkçe ve İngilizce mülakatlar, Veli görüşmeleri ve okul/öğretmen referansları ile kabul alır.

Hazırlık tamamlama programı öğrencilere lise değişim programları gibi akademik tecrübe ve yabancı dil edinimi katarken, grup programı olması sebebiyle başlarında giden öğretmen ve danışmanlar ile 2. bir kontrol mekanizması yaratmaktadır.

ELTIS İngilizce Sınavı ücreti 450 TL dir. SATIN AL butonuna tıklayarak satın alma sayfasına ulaşabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. SATIN AL Sayfası içerisinde Kurum, Kampüs, Okul ve Sınıf seçimi yaptıktan sonra  alanında lütfen SINAVA GİRMEK İSTEDİĞİNİZ OKULUN ADINI YAZINIZ. (Sınav Yerleri ve Tarihleri sekmesinde okul bilgileri bulunmaktadır)

Basep programına katılacak öğrencilerimizin önce Eltis sınavına girmeleri gerekir. Bu sebeple ELTIS sınavı başvuruları için aşağıdaki kayıt ol butonuna tıklayabilir ve Eltis Sınavı için kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirisiniz.

Back To Top
Ara