skip to Main Content
Kısmi Burslu Amerika Devlet Programı - BASEP

Burslu DEVLET PROGRAMLARI Bahçeşehir International Office’in  öğrencilerine sunduğu en özel ve ayrıcalıklı programlar içerisinde yer almaktadır.

Amerika devlet bakanlığı, Bahçeşehir Koleji ve Bahçeşehir International Office arasında yapılan anlaşma ile Türkiye’den her yıl 70  Bahçeşehir öğrencisi devlet programlarında kısmi burs imkanı elde etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda öğrenciler %30 a varan burslar elde ederek dünyanın en ekonomik programı olan devlet programlarına çok daha uygun bütçelerle katılma imkanını yakaladı.

Aynı zamanda devlet programlarının dünya üzerindeki prestiji göz önünde bulundurulduğunda bu programdan burs sağlamak öğrencilere yurtdışı üniversite kabulleri için artı değerler katmıştır.

Kısmi Burslu Amerika Devlet Programı ile öğrenciler bir eğitim yılı Amerika’da devlet lisesinde eğitim alma ve Amerika Devlet Bakanlığı’nın tüm güvenlik araştırmalarını yaptığı yerel ailelerde kalma imkanına sahip olurlar. Bu programda eyalet, şehir veya okul seçme imkanı bulunmazken, program öğrencileri korunaklı ve güvenli küçük bölgelere yerleştirmektedir.

Burslu devlet programlarına öğrenciler dil yeterliliği, Türkçe ve İngilizce mülakatlar, Veli görüşmeleri ve okul/öğretmen referansları ile kabul alabilmektedir.

Hazırlık tamamlama programı öğrencilere lise değişim programları gibi akademik tecrübe ve yabancı dil edinimi katarken, grup programı olması sebebiyle başlarında giden öğretmen ve danışmanlar ile 2. bir kontrol mekanizması yaratmaktadır.

ELTIS İngilizce Sınavı ücreti güncellenmektedir. Fiyat ve tarih bilgileri güncelelndikten sonra SATIN AL butonuna tıklayarak satın alma sayfasına ulaşabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. SATIN AL Sayfası içerisinde Kurum, Kampüs, Okul ve Sınıf seçimi yaptıktan sonra  alanında lütfen SINAVA GİRMEK İSTEDİĞİNİZ OKULUN ADINI YAZINIZ. (Sınav Yerleri ve Tarihleri sekmesinde okul bilgileri bulunmaktadır)

Basep programına katılacak öğrencilerimizin önce Eltis sınavına girmeleri gerekir. Bu sebeple ELTIS sınavı başvuruları için aşağıdaki kayıt ol butonuna tıklayabilir ve Eltis Sınavı için kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirisiniz.

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Back To Top
Ara